seventy seventy

دوره های مهندسی انگلستان

مقدمه ای بر مهندسی

بریتانیا دارای برخی از بهترین و بالاترین رتبه بندی دانشکده های مهندسی در جهان است. در محدوده وسیع حرفه مهندسی هزاران فعالیت چالش برانگیز در زمینه هایی مانند تحقیق، توسعه، طراحی، ساخت و بهره برداری از محصولات و خدمات وجود دارد.

مهندسان متعلق به یکی از بزرگترین مشاغل در جهان هستند. مسئول تقریباً همه چیزهایی است که ما هر روز استفاده می کنیم، مصرف می کنیم و در آن شرکت می کنیم. از فعالیت های اوقات فراغت گرفته تا درمان پزشکی، ارتباطات سیار تا سیستم های حمل و نقل مدرن، مهندسان اغلب خود را در موقعیت های کلیدی در صنعت و تجارت می یابند.

با این حال، این روند فراتر و گسترده تر از مشاغلی است که می توانند به عنوان "مهندسی" طبقه بندی شوند. انتخاب رشته مهندسی و دانشگاه مناسب می تواند دشوار باشد و با در نظر گرفتن سوابق تحصیلی، اهداف شغلی آینده و جایی که می خواهید در آن تخصص داشته باشید، درک اینکه کدام دانشگاه برای شما بهترین است، بسیار مهم است.

انواع رشته های مهندسی 

تقاضا برای مهندسان خوب زیاد است. در بخش‌های مالی، مکانیک، فناوری اطلاعات و الکترونیک به‌ویژه، کمبود مهندسان مجاز و شرکت‌کننده در جهان وجود دارد، و بیکاری در میان مهندسان حرفه‌ای کمتر از تقریباً هر حرفه دیگری است.

تنها در بریتانیا، صنعت به رهبری مهندسی حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی آن را تشکیل می دهد و بخش مهمی از اقتصاد ملی است. از مسابقات موتور سواری گرفته تا یک برقکار خانگی، نقش مهندس بسیار مهم است. برای هر کسی که به دنبال آینده‌ای پربار با فرصت‌های شغلی متنوع است، هرگز زمان هیجان‌انگیزی برای شروع حرفه‌ای در مهندسی وجود نداشته است.

مهندسی شیمی... شاخه‌ای از مهندسی است که به کاربرد علوم فیزیکی (مانند شیمی و فیزیک) و علوم زیستی (مانند زیست‌شناسی، میکروبیولوژی و بیوشیمی) با ریاضیات و اقتصاد، در فرآیند تبدیل مواد خام می‌پردازد. یا مواد شیمیایی به اشکال مفیدتر یا با ارزش تر. مهندسان شیمی اطمینان حاصل می کنند که فرآیندها در هنگام تبدیل مواد خام یا مواد شیمیایی به اشکال مفیدتر یا با ارزش تر، ایمن، پایدار و اقتصادی عمل می کنند.

مهندسی عمران... یک رشته مهندسی حرفه ای است که با طراحی، ساخت و نگهداری محیط فیزیکی و طبیعی ساخته شده، از جمله کارهایی مانند پل ها، جاده ها، کانال ها، سدها و ساختمان ها سر و کار دارد. این به طور سنتی به چندین زیر شاخه از جمله مهندسی محیط زیست، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی سازه، مهندسی حمل و نقل، مهندسی شهری یا شهری، مهندسی منابع آب، مهندسی مواد، مهندسی ساحل، نقشه برداری و مهندسی ساخت و ساز تقسیم می شود.

مهندسی برق... رشته‌ای از مهندسی است که به طور کلی با مطالعه و کاربرد برق، الکترونیک و الکترومغناطیس سروکار دارد. طیف وسیعی از موضوعات فرعی از جمله برق، الکترونیک، سیستم های کنترل، پردازش سیگنال و مخابرات را پوشش می دهد. معمولاً مهندسی برق برای مقابله با مشکلات مربوط به سیستم های الکتریکی در مقیاس بزرگ مانند انتقال نیرو و کنترل موتور در نظر گرفته می شود، در حالی که مهندسی الکترونیک به مطالعه سیستم های الکترونیکی در مقیاس کوچک از جمله رایانه ها و مدارهای مجتمع می پردازد.

مهندسی مکانیک... رشته‌ای از مهندسی است که اصول فیزیک و علم مواد را برای تجزیه و تحلیل، طراحی، ساخت و نگهداری سیستم‌های مکانیکی به کار می‌گیرد. شاخه ای از مهندسی است که شامل تولید و استفاده از حرارت و نیروی مکانیکی برای طراحی، تولید و بهره برداری از ماشین آلات و ابزار می شود.

مهندسی کامپیوتر... با طراحی رایانه‌ها و سیستم‌های رایانه‌ای سروکار دارد. این ممکن است شامل طراحی سخت افزار جدید، طراحی PDA، USB یا استفاده از رایانه برای کنترل یک کارخانه صنعتی باشد. مهندسان کامپیوتر همچنین ممکن است بر روی نرم افزار یک سیستم کار کنند. با این حال، طراحی سیستم های نرم افزاری پیچیده اغلب حوزه مهندسی نرم افزار است که معمولاً یک رشته جداگانه در نظر گرفته می شود.

مهندسی مکاترونیک... یک رشته مهندسی است که به همگرایی سیستم های الکتریکی و مکانیکی می پردازد. چنین سیستم های ترکیبی به عنوان سیستم های الکترومکانیکی شناخته می شوند و پذیرش گسترده ای دارند. به عنوان مثال می توان به سیستم های تولید خودکار، سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع و زیرسیستم های مختلف هواپیما و خودرو اشاره کرد.

   الزامات ورود رشته مهندسی در دانشگاه های انگلستان 

دو نوع برنامه مهندسی در دانشگاه های انگلستان ارائه می شود. B.Eng (لیسانس مهندسی) و M.Eng (کارشناس ارشد مهندسی).

B.Eng یک مدرک استاندارد 3 ساله در مهندسی است. کسانی که مدرک B.Eng را تکمیل می کنند، آموزش و تجربه مناسبی برای درخواست برای تبدیل شدن به یک مهندس ثبت شده دارند. با این حال، برای کسانی که مایل به تبدیل شدن به یک مهندس خبره هستند، اجباری است که تحصیلات درجه با تحصیلات پیشرفته معادل سال آخر برنامه M.Eng را دنبال کنند. برخی از دانشگاه‌های بریتانیا به دانشجویان اجازه می‌دهند بین B.Eng و M.Eng در سال‌های اولیه دوره جابجا شوند. مدرک M.Eng مدرک تحصیلی در سطح دانشگاه است که توسط دانشجویانی که مایل به تبدیل شدن به مهندسان خبره هستند اخذ می کنند. دوره های M.Eng حداقل 4 سال طول می کشد، 5 سال برای کسانی که مایل به انجام یک سال تجربه کاری هستند.

الزامات معمولی مدرک بین المللی: 35 امتیاز.
الزامات سطح A معمولی: AAB شامل ریاضیات و فیزیک.
شرایط معمول آیلتس: 7.0 به طور کلی، بدون کمتر از 6.5 در هر جزء.

لطفا توجه داشته باشید که شرایط ورود برای هر دانشگاه بریتانیا متفاوت است.

 در کدامیک از دانشگاه های انگلستان می توانم در رشته مهندسی تحصیل کنم؟

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین دوره های مهندسی در بریتانیا، جزئیات مربوط به ده دانشگاه برتر مهندسی رتبه بندی برای هر رشته را در راهنمای دانشگاه Guardian 2022 در زیر بیابید:

General Engineering

 1. University of Cambridge
 2. University of Oxford
 3. University of Bristol
 4. Imperial College London
 5. Durham University
 6. University of Warwick
 7. University of Leeds
 8. Loughborough University
 9. Bournemouth University
 10. Coventry University

Civil Engineering

 1. University of Bristol
 2. University of Leeds
 3. Imperial College London
 4. University of Southampton
 5. University of Bath
 6. University of West London
 7. University of Bradford
 8. University of Liverpool
 9. University of Glasgow
 10. Heriot-Watt University

Mechanical Engineering

 1. Imperial College London
 2. University of Bath
 3. University of Bristol
 4. University College London
 5. Solent University
 6. University of Leeds
 7. Coventry University
 8. University of Strathclyde
 9. University of Exeter
 10.  University of Sheffield

Chemical Engineering

 1. University of Cambridge
 2. Imperial College London
 3. University of Nottingham
 4. Lancaster University
 5. University of Birmingham
 6. University of Bath
 7. University of Edinburgh
 8. University of Sheffield
 9. Aston University
 10. Loughborough University

Electrical/Electronic Engineering

 1. University of Southampton
 2. Imperial College London
 3. Queen's University Belfast
 4. London South Bank University
 5. Loughborough University
 6. University of Exeter
 7. Manchester Metropolitan University
 8. University of Leeds
 9. University of Strathclyde
 10. Lancaster University

Materials/Mineral Engineering

 1. University of Oxford
 2. Loughborough University
 3. University of Exeter
 4. University of Birmingham
 5. Imperial College London
 6. University of Manchester
 7. University of Sheffield
 8. Swansea University
 9. Queen Mary, University of London
 10. University of Leeds

تحصیل در رشته مهندسی در انگلستان

اگر علاقه مند به تحصیل در رشته مهندسی در بریتانیا هستید، مشاوره رایگان خود را با SI-UK London ترتیب دهید.

تحصیل در انگلستان

خدمات SI-UK سریع، قابل اعتماد و کارآمد است.مشاورین مجرب من با همکاری با دانشگاه های انگلستان می توانند با مشاوره تحصیلی ، به شما در دریافت پیشنهاد تحصیلی از یکی از دانشگاه های مورد علاقه تان یاری کنند.

Carla Termini International Business Economics at City University

 • university-college-london
 • manchester
 • University of Birmingham
 • sheffield
 • southampton
 • manchester
 • exeter
 • cardiff
 • warwick
 • loughborough
 • edinburgh
 • bristol
 • lancaster
 • durham
 • bath
 • york
 • st-andrews
 • sussex
 • nottingham
 • aberdeen